It is currently Fri Oct 31, 2014 5:40 am

Welcome
Dobrodošli na roditeljstvo, forum za roditelje, sadašnje i buduće.

Trenutno nas čitate kao gost, što ograničava vaš pristup forumu.
Kako biste dobili puni pristup forumu, registrirajte se i postanite član naše vesele zajednice. Lako je i besplatno!

join our community today!

Post new topic Reply to topic  [ 31 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: Prvi simptomi trudnoće (vaša iskustva)
PostPosted: Wed Sep 07, 2011 9:12 pm 

Has thanked: 323 time
Have thanks: 361 time
Evo, bacila sam oko pa vidila da je MiM nesto spominjala ovu temicu pa rekoh ajde da se aktiviramo :D

Kod mene su prvi simptom trudnoće bile užasno bolne i osjetljive grudi... Bože sačuvaj taknuti! Boljelo me spavati, dirati ih, nositi grudnjak... Bolilo me od pazuha do pupka... :hebemu:

I imala sam osjećaj kao da mi je sve ispod pupka, da prostite gnjilo, tipično za PMS. Osjećala sam se kao da ću svaki trenutak dobiti.
Nisam :D
Umjesto toga sam ugledala svoj plusic i sada 24 tjedna kasnije sjedim dok me moj mali muškarac lupa u želudac i nabija nogom u mjehur :cheshire:

Moderatorska zamolba: lijepo molim sve forumašice da se ovdje dijele isključivo STVARNI simptomi trudnoće, dakle oni simptomi nakon kojih je došlo do plusića na testu, a ako bude potrebe za spekulacijama tipa: osjećam se ovako, i događa mi se ono, jesam li trudna?, za to uvijek možemo otvoriti novu temu.
Hvala na pozornosti,
MiM

Last edited by MadnessInMethod on Wed Sep 07, 2011 9:36 pm, edited 1 time in total.
moderatorska zamolba

Profile  

Post subject: Re: Prvi simptomi trudnoće (vaša iskustva)
PostPosted: Wed Sep 07, 2011 9:29 pm 
Iron Man

Has thanked: 3558 time
Have thanks: 2998 time
evo, uključujem se i ja: meni je "najprvi" simptom bilo to što mi je bilo muka kada legnem. plus klasični pms: prištići, osjetljive grudi, čak sam i spotting imala i bila uvjerena da sam dobila. nakon toga je krenuo umooooooooooor i mirisi. mm i ja smo bili u supermarketu u kojem mi je smrdio wc kojeg nije bilo, a kada smo došli doma osjetila sam strašan umor, kao da tri dana nisam spavala, i baš komentirala mm-u da bih, da ne znam bolje, pomislila da sam trudna. i ispalo da stvarno jesam. :zubo:

(inače, identični simptomi su bili i oko nove godine - glavu dam da je to bila biokemijska, i kada sam u siječnju zaozbiljno ostala trudna: grudi, mučnina, mirisi, umooooooooooor)

edit: i temperatura, naravno. i bazalna je bila povišena, ali je i dnevna bila osjetno viša. da nije bilo drugih simptoma, na osnovu temperature bih zaključila da dobivam bronhitis. :mig:

Profile  

PostPosted: Wed Sep 07, 2011 9:29 pm 
Sous-chefica

Has thanked: 3725 time
Have thanks: 1691 time

Sjedim jedan dan na poslu, mislim da me pere pms, grickam rebrasti čips od paprike sa LGGom i skužim - "Isuse, pa meni se uopće ne jede čokolada!"
Za osobu koja prodaje dušu vragu za čokoladu, to je bilo jakooooo čudno......
no, nisam se previše nadala......samo smo se jednom poseksali ne pazeći i mislila sam si - nisam ja te sreće.....
ali bogme, bila sam te sreće! :to!: :to!: :to!:
Sada znam pojesti čokoladu, ali nije to više ona ljubav kao prije <3
Ostalo su mi bili svi simptomi kao u pms-u.....

Profile  

PostPosted: Wed Sep 07, 2011 9:35 pm 

Has thanked: 1 time
Have thanks: 16 time
Evo i mog doprinosa temi, sjećanja su još friška... :D
Moj prvi simptom došao je naglo, ali ga nisam odmah povezala s trudnoćom. Sjećam se da sam dva dana prije nego sam trebala dobiti, pekla kolače i odjednom sam osjetila takav umor i slabost cijelog tijela kakav nikad u životu nisam. Umor je potrajao do sljedećeg dana, pa opet sljedećeg, a onda me na dan kad sam trebala dobiti počelo boljeti ko da ću svaki čas procuriti (ali nisam), i tako još dva, tri dana. Sise su me neopisivo jako boljele prije datuma očekivane m, ali nekako čudno, cijele su bile teške i bradavice su bile jaaako bolne. Mislila sam da mi se dogodio nekakav čudni pms, no nije, dogodilo se čudo :beba: , dobila sam plus na testu u vrijeme kad to nisam ni najmaje očekivala!!! :to!: :to!: :to!:

Edit: E da, Tily sad si me podsjetila, ni meni se tad nije jela čokolada, a u pms-u inače čistim sve čokoladno što u kući nađem!

Last edited by hana86 on Wed Sep 07, 2011 9:37 pm, edited 1 time in total.

Profile  

PostPosted: Wed Sep 07, 2011 9:37 pm 

Has thanked: 0 time
Have thanks: 1 time
Ja imala sve simptome ko da ću dobit mengu (osjetljive cice, neka tupava bol u trbuhu...)
Čak sam vjerovala da nema šanse da sam trudna i očekivala sam mengu svaki čas (a "radili" :rofl: smo na bebici i baš smo htjeli da zatrudnim).
Tako da sam bila tužna i mislila si, pa neću valjda dobit mengu opet :(

E, onda je menga kasnila tri dana a ja pravac po test. Bila sam van sebe kad sam vidjela plus :cerek: :cerek: :cerek: (od sreće, uzbuđenosti, straha... sve se pomiješalo).

A kasniji simptomi su bile mučnine, od hrane podnosila sam nešto bljutavo, nezačinjeno (kruh, bademi i sl.), kroničan umor i pospanost... ma, bilo je veselo..

Profile  

PostPosted: Wed Sep 07, 2011 9:44 pm 

Od trenutka kad sam ugledala plus i iducih 5 dana nisam stala plakati. :D
Moja trudnoca je stvarno blažena; nikakav umor, iscrpljenost, bolovi, spottinzi, mučnine, mirisi, povraćanja... Da mi nije trbuha i lupanja mog dječaka ne bi ni znala da sam trudna :tooo:

Profile  

PostPosted: Wed Sep 07, 2011 9:55 pm 

Sretnice! Savršena trudnoća :cerek:

Profile  

PostPosted: Wed Sep 07, 2011 9:59 pm 

Has thanked: 13 time
Have thanks: 62 time
Žgaravica. Trodnevna žgaravica koja se javljala čak i kada sam popila samo vodu.
Ostalo je sve bilo kao pred menstruaciju - napuhnuta ko balon, leđa bole do ludila, sve se nešto grči i nervozna ko pas :D

Profile  

PostPosted: Wed Sep 07, 2011 10:05 pm 
Hipohondricus extraordinaire

Has thanked: 1778 time
Have thanks: 1422 time
najnormalniji pms, ništa izraženiji od ostalih, čak sam i spotting imala...osim jedne stvari- blago povišena temperatura u popodnevnim satima, do 37.5. naravno, i povišena bazalna.

Profile  

PostPosted: Wed Sep 07, 2011 10:06 pm 

kika78 wrote:
Sretnice! Savršena trudnoća :cerek:

Blagoslovljena od glave do pete :cerek:

Profile  

PostPosted: Thu Sep 08, 2011 2:57 am 

Has thanked: 251 time
Have thanks: 161 time
Dva tjedna nakon začeća, totalno čišćenje organizma (odnosno proljev)... Zapravo, taj dan sam bila poslovno na terenu, imala sam osjećaj kao da me hvata gripa (bio je siječanj) pa sam popila valjda kilu iscijeđenih limuna sa malo vode i pojela jedan barni keks (tada sam ga prvi put i probala)... I par sati kasnije sam već bila na wc-u, a isto je potrajalo nekih 5 dana... I nakon toga mi je kasnila menga, ali napravila sam test tek kad je kasnila 3 tjedna jer me bilo strah da ću dobiti i da će biti negativan... Ne moram vam spominjati da mi se od tada barni toliko gadi da ga ne mogu vidjeti u trgovini... :D

Profile  

PostPosted: Thu Sep 08, 2011 7:05 am 

Has thanked: 1846 time
Have thanks: 1156 time
Prvo - kašnjenje mjesečnice! :-)
Dalje, osjetila sam onaj metalni okus u ustima. Pa su mi grudi bile bolne, a i pojavio se tamniji rub na alveoli. Mučnine su došle malo kasnije, kad sam već znala da sam trudna.
E, da, i bila sam stalno umorna, ali to sam pripisivala trenutnoj životnoj situaciji, a ne trudnoći.

Profile  

PostPosted: Thu Sep 08, 2011 7:59 am 
bananirani korisnik

Have thanks: 0 time
užasno bolne grudi i u ustima okus kao da non- stop pijem deterdžent.. :facepalm:

ja se ponadala, jer smo taj mjesec rekli da ćemo pokušati, pa kad upali, ali iz prve se nisam nadala.. kad sam se tuširala, malo posječem koku prilikom brijanja i na gaćicama se pojavi kap krvi.. velim mužu kad je došao sa posla da sam dobila.. malo razočarenje, jer je mislio biti majstor iz prve, ali eto.. ja stalno u wc-u, nosim uloške par dana, a nigdje krvi.. i da, glupača skonta da je ta mini kapljica bila od brzinskog kasapljenja i pravac apoteka.. i ukaže se moj plusić! Javim mužu koji ne može vjerovati jer on svo vrijeme misli da ja imam menstruaciju...

uglavnom, kao sve, i ovo sam morala zakomplikovati... ali bitno je da je plusić tu! :tooo:

Profile  

PostPosted: Thu Sep 08, 2011 8:27 am 

Has thanked: 97 time
Have thanks: 137 time
Kašnjenje menge (povezala sa stresom tih dana), od znakova pms-a imala samo povremene grčeve, više napetost u donjem dijelu trbuha, očekivala sam mengu svaki tren.
Osim toga nije mi se pila kava, koju skuham inače prije nego otvorim oči, nije mi se gadila ali mi jednostavno nije trebala i spavanje :noc: , inače nisam spavalica i taj mi je dio bio "sumnjiv" navečer u 22h tvrdim snom pravednika, a inače ne idem spavat prije 12h i spavanje poslijepodne što u životu nisam radila.

Profile  

PostPosted: Thu Sep 08, 2011 9:37 am 

Has thanked: 453 time
Have thanks: 634 time
tipicne predmenstrualne tegobe. grcevi u trbuhu, bolne grudi. samo, grudi su bile toliko bolne, velike i teske, kao nikada do sada. kada mi je menga zakasnila, nisam puno obracala pozornost jer mi inace nije bas redovna, ali nakon tjedan dala tako bolnih prsa napravila sam test i bio je plus :D umor je dosao malo kasnije, 3 puta tokom dana sam morala po malo odspavati. mucnine nisam imala, nekada mi je nesto zasmrdilo, ali nista posebno. okus krvi u ustima tu i tamo, cak i sada ga nekad znam osjetiti.

Profile  

PostPosted: Thu Sep 08, 2011 10:15 am 

Have thanks: 28 time
Kašnjenje menge i strašna slabost.. I ta slabost je trajala pa skoro točno 3 mj. Povraćala sam samo jednom, i mislim da je eto bilo jer sam se preforsirala.. Skužila sam da mi nije baš najbolje, ali kao ono.. nedam se.. i bljuc! :D

Image

"When life gets rough and you only have a dime in your pocket, go get your shoes shined."

Profile  

PostPosted: Thu Sep 08, 2011 11:03 am 

Has thanked: 17 time
Have thanks: 23 time
nevjerovatno mene su grudi malo zaboljuckale tek kad sam bila punih 2mj trudna i još uvijek ne ole i tek su prije mj dana nabrekle!! Ja sam npravila test i prije očekivane menge jer sam znaka kad mi je bila ovulacija i moguća implantacija (mjerila sam bazalnu) i pojavio se plusić....već dva dana prije testa a i nastavilo se sljedećih mjesec dana je glavobolja i glavobolja i umor i mučnina-to su bili moji simptomi,baš ništa drugo. A nakon toga ništa...zaboravila bi da sam trudna da mi nije naraso trbuh i počela tuć beba =) <3

Profile  

PostPosted: Thu Sep 08, 2011 2:35 pm 

Has thanked: 381 time
Have thanks: 364 time
Mene su na pocetku malo, ali stvarno malo boljele grudi i to ispod bradavica, a sumnjati sam pocela jer mi kava nikako nije godila. Pojavila bi mi se kao neka mucnina kad bih je popila. Prije sam citala da neke zene znaju da su trudne i prije nego naprave test i komentirala kako je to glupost, ne mozes znati, mozes predosjecati, a ja sam na dan ocekivane menge pravila kavu i pomislila: Ja sam sigurno trudna :D Za par dana imala sam ludjacku glavobolju koju uvijek imam dan prije menga i onda sam pomislila da ipak nisam trudna :gaah: Na svu srecu, pogrijesila sam :cheer:

Profile  

PostPosted: Thu Sep 08, 2011 3:02 pm 

Have thanks: 17 time
Ajd da i ja podijelim svoje iskustvo. Natečene, napete i bolne grudi, nekako drugačije nego inače, to je bilo sigurno tjedan prije očekivane m. Tri dana prije očekivane menstruacije dvije kapi jako svijetle krvi, prvo sam mislila da je došla m, međutim kako je na tome ostalo, znala sam da sam trudna. Na dan očekivane m uradila test kasno navečer i plus ko kuća. Tek kasnije su došle mučnine, slabost, nervoza i sve druge čari trudnoće

Profile  

PostPosted: Fri Sep 09, 2011 8:40 am 

Meni su prvi simptom bile užasno bolne i povećane grudi (odmah po ovulaciji narasle za broj :cice: ) :mrgreen:
Ostalo sve kao PMS, razdražljivost, plačljivost (plakala bih na svaku glupost, reklame, članke u novinama i sl.), grčevi... i strašan umor koji me pratio cijelo prvo tromjesečje, u 21 bih već bila u krevetu, što nije ni malo tipično za mene, a ni sama ne znam kako sam izdržavala na poslu. Napravila test dva dana prije očekivane menge i plusić!!! :dust:

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 31 posts ]  Go to page 1, 2  Next